Zespół podejrzany o napaść na tle seksualnym na hokeistę może stanąć przed sądem. Oto, co może się wydarzyć dalej

 


OSTRZEŻENIE: ten artykuł zawiera obrazy i może dotyczyć osób, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym lub znają kogoś, kto tego doświadczył.


Wiadomość, że pięciu zawodników kanadyjskiej drużyny World Junior 2018 zostanie oskarżonych o gwałt, rodzi pytania o to, co stanie się w głośnej sprawie.


W tym tygodniu dziennik „Globe and Mail” podał, że gracze mają czas do końca przyszłego tygodnia na poddanie się policji w Londynie w Ontario, gdzie miał miejsce spisek z 2018 roku.


Choć londyńska policja odmówiła publicznego komentarza w tej sprawie, wyraziła nadzieję, że konferencja prasowa odbędzie się w lutym. 5 na temat tego badania.


Kilku graczy z drużyny juniorów z 2018 r. poprosiło o nieobecność w drużynach NHL i europejskich drużynach NHL i europejskich i je otrzymało. Londyńska policja nie wskazała żadnych podejrzanych.


Z akt sądowych i londyńskiej policji wynika, że ​​śledczy uważają, że podstawą sprawy było przyznanie się do winy. Konta dostarczone przez rzekomych sprawców przemocy i graczy są w tej kwestii sprzeczne.


ZOBACZ/ Pięciu byłych juniorów hokeja na lodzie oskarżonych o gwałt: raport„Globe and Mail” donosi, że pięciu byłych hokeistów świata zostanie oskarżonych o gwałt

Pięciu zawodników kanadyjskiej juniorskiej drużyny hokejowej na rok 2018 otrzymało rozkaz gry w Londynie w Ontario.


Były prokurator koronny Nick Cake twierdzi, że gracze zostaną „aresztowani, tak jak wszyscy inni”.


„Mogą udać się na komisariat i to zrobić albo policja przyjedzie i ich znajdzie” – powiedział Cake, który jest obecnie obrońcą w sprawach karnych w Londynie. Nie reprezentują oni nikogo zaangażowanego w tę sprawę.


Oskarżeni zostaną zapoznani z przysługującymi im prawami i będą mieli możliwość rozmowy z obrońcą – dodał.


„Więc wyobrażam sobie (zostanie zwolniony) z datą rozprawy i pod pewnymi warunkami w tym czasie” – powiedział Cake.


Mieszkania

Z akt sądowych wynika, że ​​dziewczyna, znana jedynie pod inicjałami „EM”, powiedziała londyńskiej policji, że w 2018 roku, po gali i turnieju golfowym Hockey Canada Foundation, padła ofiarą napaści na tle seksualnym ze strony grupy hokeistów w londyńskim hotelu.


EM miał wtedy 20 lat. Londyńska policja nie ujawniła jego nazwiska.


Dokumenty sądowe ujawniły w 2022 roku, że londyńska policja uważa, że ​​ma prawdopodobny powód, aby oskarżyć pięciu graczy EM o gwałt.


Policja, Hockey Canada i NHL wszczęły dochodzenie, ale nie podały nazwisk żadnego z hokeistów rzekomo zamieszanych w tę sprawę. W pozwie zredagowano również nazwiska oskarżonych, nazywając ich „Graczami nr 1–5”.


Zdjęcie CBC: The Fifth Estate Wszyscy gracze kanadyjskiej drużyny hokejowej World Junior 2018 publicznie zgłosili gwałt.


ZOBACZ/Władza piąta: Anatomia skandalu 2


Zarzuty o niewłaściwe postępowanie w kanadyjskim hokeju


Zastrzeżenia

W kwietniu 2022 roku EM pozwał ośmiu anonimowych hokeistów, Hockey Canada i Canadian Hockey League o odszkodowanie przekraczające 3,5 miliona dolarów.


W swoim oświadczeniu EM twierdzi, że spotkał jednego z graczy w londyńskim barze, gdzie pił. Z akt sądowych wynika, że ​​EM powiedział policji, że pamięta także „starszego mężczyznę”, który kupił klub i wlał mu do ust „jagerbombę”. Mężczyzna pochwalił aktora, z którym był, i powiedział EM, aby „zaopiekowała się nim” – głosi akta sądowe.


EM w swoim oświadczeniu podała, że ​​wróciła do pokoju hotelowego aktora i dokonała napaści na tle seksualnym.


W oświadczeniu podano, że pewnego razu zawodnik wpuścił do pokoju siedmiu innych hokeistów bez swojej „wiedzy i zgody”. W oświadczeniu stwierdza się również, że mężczyzna przyniósł „kije golfowe, ponieważ wiedział, że będzie zastraszany i zagrożony”.


Z oświadczenia wynika, że ​​gracze przez kilka godzin wykonywali różne czynności seksualne, w tym przykładali genitalia do twarzy EM, klepali ją po tyłku, pluli i wytryskali na nią, a także uprawiali seks po pijanemu. przyjęcie.


Dziewczyna powiedziała, że ​​czasami płakała i próbowała opuścić pokój, ale „była prowadzona, manipulowana i groziła, że ​​pozostanie” – dodała.


Co gracze powiedzieli policji

Dokumenty sądowe sporządzone przez rząd London Police EM i gracze zgadzają się co do wszystkiego, co wydarzyło się tej nocy, co do tego, co myślą, ale nie zgadzają się co do głównej kwestii: przyznania się do winy.


EM powiedział policji, że zgodził się udać z jednym z graczy do pokoju hotelowego, ale nie pozwolił innej grupie graczy wejść do pokoju i rzekomo odbyć stosunek seksualny.


Z informacji przekazanych przez policję do sądu w związku z wnioskiem o nakaz przeszukania wynika, że ​​gracze przesłuchiwani przez policję tego nie widzieli.


Londyńska policja stwierdziła w pozwie do sądu, że według niej „EM nie zgodził się na żaden seks inny niż prywatny” z byłym aktorem. W lipcu 2022 r. EM powiedział policji, że „nie chciałem robić tego, do czego mnie zmuszali”.


SEE/Dokumenty ujawniają nowe zarzuty dotyczące wykorzystywania seksualnego


Dokumenty ujawniają nowe informacje na temat gwałtu w hokeju juniorów

Z dokumentów złożonych niedawno w sądzie wynika, że ​​policja ubiega się o pozwolenie na kontynuowanie śledztwa w sprawie pięciu członków drużyny hokejowej World Junior 2018, którzy prawdopodobnie padli ofiarą przemocy na tle seksualnym ze strony kobiety w Londynie w Ontario. Żaden z zarzutów postawionych przez policję nie został rozpatrzony przez sąd i nie postawiono mu żadnych zarzutów.


„Opisała także, że kilkakrotnie próbowała wyjść z pokoju i uniemożliwiała jej opuszczenie pokoju” – napisał sierż. londyńskiej policji. David Younan, który przygotował pozew do rozprawy.

No comments